سئو طراحی سایت

طراحی سایت اختصاصی آتلیه

طراحی سایت اختصاصی آتلیه

طراحی سایت اختصاصی آتلیه

طراحی سایت اختصاصی آتلیه عکاسی به دلیل هنری بودن، یکی از موارد خاص به حساب می آید. برای طراحی سایت این دسته از مشاغل، به واسطه هنری بودن آن باید ظرافت ویژه‌ای به کار گرفته شود تا یک وبسایت کاملاً اختصاصی و هنری بر اساس خواسته‌های کارفرما و همچنین اصول هنری طراحی شود.

سایت‌های آتلیه باید طوری طراحی شوند که نظر کاربر یا مخاطبی که وارد وبسایت می‌شوند را به خود جلب کرده و او به مشتری وبسایت بدل شود. برخی از مشتریان سایت آتلیه عموماً افرادی هنری هستند و از روحیات لطیف برخوردارند که باید به این نکات ریز و در عین حال مهم، توجه شود تا یک سایت تخصصی آتلیه، حرفه ای پیاده سازی شود. از طرفی باید به این نکته هم توجه شود که افراد عادی نیز که تخصص هنری ندارند نیز به این سایت‌ها رجوع می‌کنند بنابراین باید این افراد هم جذب سایت شوند.

ساختار سایت تخصصی آتلیه چگونه باید باشد؟

در این قسمت قصد داریم به این موضوع که یک سایت تخصصی آتلیه چه ساختار و ویژگی‌هایی باید داشته باشد بپردازیم. افرادی که صاحب آتلیه هستند مطمئناً دارای نمونه کارهای زیاد و متنوعی هستند که قصد دارند آنها را به معرض نمایش بگذارند. همین مورد که اشاره شد یکی از مواردی هست که باید توجه ویژه ای به آن کرد.

رنگ‌آمیزی کلی سایت عکاسی

در رنگ اصلی سایت تخصصی آتلیه باید از رنگ‌های شاد و متنوع استفاده شود. اینکه از رنگ‌های متنوع استفاده شود به این معنی نیست که محدودیتی در استفاده از آن ندارید و هرچقدر که دلتان خواست رنگ بکار ببرید! شما مجازید نهایت 5 یا 6 رنگ در سایت خود استفاده کنید. اما به صورت معمول باید 2 تا 3 رنگ کلی بکار رود.

برای انتخاب و استفاده از رنگ ها باید کمی روانشناسی رنگ و اصول استفاده از آنها را بدانید. وبسایت‌هایی وجود دارند که رنگ‌های استاندارد بر اساس اصول روانشناسی را ارائه می‌دهند و حتی پلاگین‌های آن هم وجود دارد که در مرورگرها هم قابل نصب و استفاده هستند که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

ولی متخصصین شرکت عکاس برای طراحی سایت اختصاصی آتلیه از علم رنگ‌شناسی برخوردار هستند و نیازی به استفاده از این وبسایت‌ها ندارند.

باعث می شود درصد کاربرانی که به وبسایت وارد می شوند، تبدیل به مشتری شده و از خدمات و محصولات شما خرید استفاده یا خرید نمایند.

نمونه کارها

نمونه کارها در طراحی سایت اختصاصی آتلیه معمولاً بصورت portfolio قرار می گیرد. portfolio در اینگونه سایت ها باید با موارد جذاب بصری که کاربر را به یکباره میخکوب می‌کند و لذت بصری زیادی به او می دهد طراحی شود. به این صورت که از تصاویر با کیفیت و با رنگ آمیزی های متنوع و زیبا، همچنین استفاده از متن های شارپ، زیبا و در اکثر مواقع از اندازه فونت بزرگ بهره برد.

متحرک سازی

همیشه وبسایت‌هایی که از انیمیشن، تحرک و پویایی زیادی در سایت خود بهره برده‌اند جذابیت زیادی برای مخاطب دارند و کاربرانی که وارد وبسایت می شوند به سرعت جذب شده و مشغول گشت زدن و استفاده از محتوای وبسایت شما خواهند شد. این مورد که ذکر شد یک مزیت بزرگ برای شما به حساب می آید. باعث می شود درصد بیشتر کاربرانی که به وبسایت وارد می شوند، تبدیل به مشتری شوند.

وبلاگ

در اکثر مواقع برای طراحی سایت اختصاصی آتلیه باید یک بخش وبلاگ در نظر گرفته شود. در وبلاگ آتلیه عکاسی صاحبان آنها می توانند مطالب آموزشی تخصصی این حوزه را قرار دهند تا افراد مشغول در این عرصه مخصوصاً مبتدی‌ها از آنها استفاده لازم را ببرند.غیر از مطالب آموزشی که به آن اشاره شد بهتر است بخشی برای اخبار روز و مهم در زمینه عکاسی تعبیه شود.

طراحی وب سایت آتلیه

غیر از مطالب آموزشی که به آن اشاره شد بهتر است بخشی برای اخبار روز و مهم در زمینه عکاسی تعبیه شود. خیلی از کاربران به حوزه هنر علاقه دارند که اخبار مربوط به این عرصه را دنبال کنند و این خود باعث بازدید همیشگی این افراد از وبسایت آتلیه شما می شود.

نکته مهمی که در این مورد وجود دارد آپدیت مستمر اخبار سایت است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشت در غیر این صورت، نبودنِ قسمتی برای اخبار، بهتر از بودن و به روز نبودن آن است.

قرارگیری کاتالوگ در وب سایت آتلیه

خیلی از صاحبان آتلیه عکاسی برای خدمات و محصولات خود کاتالوگ دارند. کاربرانی که از داشتن کاتالوگ برخوردار هستند یک مزیت فوق العاده برای آنهاست چرا که مشتریان با کاتالوگ ارتباط خیلی خوب و مؤثری برقرار می‌کنند.

حال این فرصت استثنایی برای صاحبان آتلیه عکاسی وجود دارد که کاتالوگ خود را در سایت خود داشته باشند و کاربران بتوانند بصورت آنلاین یا با دانلود کردن آن، کاتالوگ را مشاهده و از دیدن آن لذت ببرند.

این مورد که کاتالوگ به چه صورت و در کجای وبسایت عکاسی یا به نوعی در کدام صفحه سایت قرار بگیرد حائز اهمیت است. همچنین حالت بصری و زیبایی یا متحرک بودن این بخش که پیش‌تر در رابطه با آن توضیح داده شد بسیار می تواند برای کاربر جذاب و تأثیرگذار باشد.

هزینه پایین سایت تخصصی آتلیه

سایت تخصصی آتلیه به خاطر سادگی که دارد و همچنین عدم شباهت به خیلی از سایت‌های پیچیده مانند فروشگاه‌های اینترنتی، وبسایت‌های سازمانی یا شبه سازمانی، وبسایت‌های دانلودی و… مسلماً از هزینه طراحی پایینی برخوردار هستند.

اینگونه وبسایت ها معمولاً کد نویسی و برنامه نویسی ساده ای دارند و در مدت زمان پایین تری نسبت به سایت‌هایی که در بالا ذکر شد پیاده سازی می شوند. این خود نیز باعث سبک تر بودن فایل های مبتنی بر وب سایت می شود. همچنین دیتابیس یا پایگاه داده سبک تر، از دیگر مزیت‌های سایت‌های آتلیه است.

این مواردی که در بالا ذکر شد، به خودی خود باعث پایین بودن حجم کلی سایت آتلیه می شود که به این ترتیب، سایت با سرعت بالایی برای کاربر نمایش داده می‌شود. همچنین با هر کلیک، عمل یا کنشی در سایت، درخواست کاربر با سرعت بالایی از سرور اجرا می‌شود.

به این ترتیب شما صاحبان وبسایت آتلیه با تقبل هزینه پایین می توانید صاحب وبسایت تخصصی و حرفه ای عکاسی شوید، کسب و کار خود را رونق دهید و روز به روز به کاربران و مشتریان سایت خود بیفزایید.

تیم “عکاس” شما را به جهت رسیدن به سایتی حرفه‌ای، کاربردی، پرسرعت، زیبا و بهینه برای جستجو در گوگل همراهی خواهد کرد.

نویسنده

veysi

نظر (1)

 1. Alexandr
  1400-07-01 پاسخ

  Get 450+ Extra Daily Visitors and 3X Your Profits

  “How can I get more traffic to my site?”
  People ask me this question all the time.
  Truth be told, ranking on Google is getting *harder*,
  because everyone and their grandma is targeting
  the same keywords.
  My friend George and his team just released a new
  SEO WordPress plugin that fixes this problem.
  It ranks your site higher in Google, without you
  creating more content or building backlinks.
  Check it out here ==> https://bit.ly/39swbCx

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *