چاپ و صحافی

ویژگی‌های صحافی با لایی چسب سرد

ویژگی‌های صحافی با لایی چسب سرد

اگر با صحافی آشنا باشید می‌دانید که ویژگی‌های صحافی با لایی چسب سرد یکی از دلایلی است که آتلیه‌ها در ساخت آلبوم‌ها از آنها استفاده می‌کنند. نحوه صحافی و آلبوم سازی و همچنین لایی چسب سرد در صحافی آلبوم بر ظاهر، دوام و مقرون‌به‌صرفه بودن آن تأثیر می‌گذارد. انتخاب تکنیک صحافی مناسب سبب می‌شود تا قطعه‌ای شیک، ماندگار و با قیمتی مناسب ساخته شود.

شرکت عکاس یک مرکز معتبر در زمینه چاپ، صحافی و آلبوم سازی است که با داشتن افراد متخصص و بهترین مواد اولیه صحافی کاری شیک و منحصربه‌فرد را به شما ارائه می‌دهد.

صحافی و آلبوم سازی چیست؟

چاپ و صحافی آلبوم فرآیندی است که معمولاً توسط چاپگرها و آتلیه‌های حرفه‌ای انجام می‌شود و در آن گروه‌هایی از صفحات با استفاده از چسب به یکدیگر متصل می‌شوند تا یک محصول چاپی تمیز، واضح و تخصصی ایجاد شود.

چاپ و صحافی آلبوم شامل چاپ یک یا چند برگه است که پس از تا زدن صفحه، گروهی از صفحات ایجاد می‌شود. این برگه‌ها روی هم چیده می‌شوند و لبه‌هایی که ستون را تشکیل می‌دهند اغلب برای بهبود چسبندگی کمی ضخیم می‌شوند.

سپس قبل از اینکه پوششی به دور آنها پیچیده شود، یک نوع چسب خاص مانند لایی چسب سرد در صحافی آلبوم روی ستون آن ریخته می‌شود. پس از خشک شدن چسب، برش‌ها انجام می‌شوند تا چاپ نهایی ایجاد شود. ویژگی‌های صحافی با لایی چسب سرد سبب شده است که در میان آتلیه‌ها بسیار محبوب بوده و اغلب مورد استفاده قرار بگیرد.

شما می‌توانید تمامی مواد اولیه صحافی و چاپ مورد نیاز خود را از سایت عکاس با قیمتی مناسب و مقرون‌به‌صرفه تهیه کنید.

مراحل چاپ و صحافی آلبوم

مراحل چاپ و صحافی آلبوم بسیار مهم است و اگر با مواد اولیه صحافی باکیفیت و توسط یک شخص حرفه‌ای انجام نشود، نتایج خوبی حاصل نخواهد شد. در زیر به طور مختصر به مراحل صحافی آلبوم اشاره کرده‌ایم و شما می‌توانید برای خود یک نمونه شخصی ایجاد نمایید‌.

مواردی که برای صحافی نیاز داریم به شرح زیر است:

 • تهیه حداقل حدود 32 برگه که البته می‌تواند با توجه به اندازه و تعداد صفحات مورد نظر شما متغیر باشد.
 • تهیه مقداری لایی چسب سرد در صحافی آلبوم که لازم و ضروری است. صحافی با لایی چسب سرد بسیار مطمئن و ماندگار است.
 • خرید جلد مناسب که می‌توانید انواع متعددی از آن را در سایت شرکت عکاس مشاهده و تهیه کنید‌.

مرحله 1: کاغذ خود را به طور مرتب قرار دهید

قرار است کاغذ خود را در هشت برگه صحافی کنید. البته شما می‌توانید کمتر یا بیشتر نیز انجام دهید. از آنجایی که شما آن را به نصف تا می‌کنید، هر برگه در واقع چهار صفحه از آلبوم شما را می‌سازد.

مرحله 2: هر پشته را از وسط تا کنید

کاغذ را تا حد ممکن به صورت ردیفی قرار دهید و هر هشت ورق را به صورت ضربدری از وسط تا کنید.

مرحله 3: کاغذ را باز کرده و برگردانید

مطمئن شوید که کاغذ را خوب و صاف نگه دارید، هر دسته از هشت ورق را باز کرده و برگردانید.

مرحله 4: صفحات را با هم منگنه کنید

به سادگی پشته هشت ورق را در دو جا منگنه کنید.

مرحله 5: چسب را روی برگ‌ها بچسبانید

اکنون می‌خواهید قلب کتاب را بسازید و صحافی با لایی چسب سرد را انجام دهید‌. شما حداقل چهار برگ از هشت برگه را ایجاد کرده‌اید که باید به هم چسبانده شوند.

ابتدا یک تکه پارچه نازک را به اندازه ارتفاع صفحه و حدود پنج برابر ضخامت تمام برگ‌ها برش بزنید. برگه‌ها را محکم در کنار هم نگه دارید و وقتی همه آنها به خوبی تراز شدند از لایی چسب سرد در صحافی آلبوم استفاده کنید و چسب بزنید.

قبل از اینکه فرصتی برای سفت شدن پیدا کند، به سرعت دسته برگه‌ها را برگردانید و آنها را به پارچه بچسبانید به طوری که مقداری از پارچه از هر طرف بیرون بماند.

مرحله 6: برگه‌های بسته شده را کوتاه کنید

با یک دستگاه مناسب در فروشگاه چاپ خود، برگه‌ها را کوتاه کنید. اگر می‌خواهید کوتاه کنید، مهم‌ترین لبه برای برش، لبه‌ مقابل صحافی است زیرا وقتی کاغذ روی تمام صفحات تا می‌شود، بسته به جایی که در پشته برگه قرار دارند، طول‌ها کمی متفاوت خواهند داشت.

مرحله 7: تخته‌های پوشش را علامت گذاری کرده و برش دهید

برگه‌های بسته‌شده را روی یک تکه کارت سفت قرار دهید تا لبه‌های بسته‌شده با یک لبه مستقیم در یک راستا قرار بگیرند.

مرحله 8: ستون اصلی آلبوم را ایجاد کنید

کاغذهای صحافی شده و جلدها را به آرامی مونتاژ کنید. با فشار دادن آنها به هم ضخامت ترکیبی آنها را اندازه بگیرید و روی یک تکه کارت علامت بزنید. ستون آلبوم را طوری برش دهید که ضخامت جلدها و کاغذ با هم و به اندازه ارتفاع جلدها باشد.

برای صحافی با لایی سرد و یا تهیه هر یک از این مواد اولیه می‌توانید به سایت عکاس مراجعه کنید. بدین ترتیب می‌توانید لذت تهیه یک آلبوم شخصی را تجربه کنید‌.

مرحله 9: مواد را علامت گذاری و برش دهید

جلدها و ستون اصلی را روی پشت پارچه یا چرم انتخابی خود قرار دهید و به گونه‌ای علامت‌گذاری کنید که حاشیه‌ای به اندازه 25 میلی متر در دور تا دور وجود داشته باشد. سپس مواد را برش دهید.

مرحله 10: تخته روکش و ستون را در جای خود بچسبانید

با استفاده از چسب یک پوشش یکنواخت را روی تخته‌ها بمالید و رو به پایین در سمت مخالف مواد قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که آنها را به طور مرتب در یک ردیف بچسبانید تا با یکدیگر هم راستا و صاف باشند و بین ستون و هر یک از تخته‌های روکش فاصله‌ای وجود داشته باشد.

مرحله 11: لبه‌های جلد را تمام کنید

یک لایه یکنواخت از چسب دور لبه تخته‌ها بمالید و مواد را روی تخته تا کنید تا لبه آن را بپوشاند. هر بار روی یک لبه کار کنید. ابتدا انتهای مخالف را انجام دهید و سپس طرف‌های دیگر را از بالا تا بزنید تا همه چین‌ها به همین ترتیب پیش بروند. گوشه‌ها را مرتب کنید. اگر از مواد ضخیم استفاده می‌کنید ممکن است مجبور شوید مقداری از موادی که قرار است در زیر پنهان شود را جدا کنید تا از حجیم شدن بیش از حد گوشه‌ها جلوگیری کنید.

مرحله 12: کاغذ را روی جلد بچسبانید

مقداری چسب را در دو نوار از لبه‌های میانی تخته‌های روکش بمالید و مراقب باشید که هیچ چسبی روی تخته ستون نباشد. سپس کاغذ بسته بندی شده را طوری قرار دهید که در مرکز روی تخته ستون فقرات قرار گیرد.

سخن پایانی

صحافی آلبوم یک کار لذت‌بخش است که با خاطرات سروکار دارد. شما می‌توانید با صحافی چسب سرد و طی کردن مراحل بالا یک آلبوم شخصی برای خود بسازید. شرکت عکاس با سالها سابقه و کار در زمینه‌های چاپ و صحافی آلبوم، فروش مواد اولیه چاپ و صحافی و ارائه خدمات در زمینه اتوماسیون آتلیه یک مرکز معتبر و شناخته شده در دنیای عکس و عکاسی است.

شما می‌توانید ساخت آلبوم‌های خود را به متخصصان عکاس بسپارید و کاری باکیفیت و بادوام برای خاطرات خود تحویل بگیرید. با داشتن یک آلبوم می‌توانید از عکس‌های خود با دقت و به خوبی مراقبت کنید‌‌. گفتنی است که قیمت ساخت آلبوم و همچنین مواد اولیه که در سایت عکاس به فروش می‌رسد کاملاً مناسب و مقرون‌به‌صرفه است. بدین ترتیب کسب و کارها و آتلیه‌ها می‌توانند مواد اولیه صحافی مورد نیاز خود را از این مرکز تهیه کنند.

نویسنده

veysi

نظرات (6)

 1. www.israelxclub.co.il/+BeAF4gXoBdUF6gAtBdwF2QXVBdUF2QAtBdEF6gXcAC0F0AXRBdkF0Q-/
  1401-01-15 پاسخ

  I was pretty pleased to uncover this web site. I want to to thank you for your time for this particularly wonderful read!! I definitely enjoyed every little bit of it and i also have you book-marked to look at new information on your site.

 2. https://israel-lady.co.il/
  1401-02-28 پاسخ

  Good post. I learn something totally new and challenging on blogs I stumbleupon every day. It will always be interesting to read through articles from other writers and use a little something from other sites.

 3. נערת ליווי
  1401-05-08 پاسخ

  Greetings! Very useful advice in this particular article! Its the little changes that will make the largest changes. Many thanks for sharing!

 4. דירה דיסרטית צפון
  1401-05-17 پاسخ

  Itís nearly impossible to find knowledgeable people in this particular topic, but you sound like you know what youíre talking about! Thanks

 5. Mark
  1401-06-14 پاسخ

  Thanks for your blog, nice to read. Do not stop.

 6. Content Generator
  1401-08-26 پاسخ

  Artificial intelligence creates content for the site, no worse than a copywriter, you can also use it to write articles. 100% uniqueness :). Click Here:👉 https://stanford.io/3FXszd0

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *