معرفی آلبوم جلد کریستال

آلبوم‌های عکاسی انواع مختلفی دارند که یکی از بهترین آلبوم ها، آلبوم جلد کریستال است که از نظر طرح، جنس، نوع جلد و رنگ با یکدیگر متفاوت هستند. این آلبوم‌‌ها برای قراردادن انواع عکس‌های تکی، گروهی و خانوادگی به کار می‌روند.

در واقع آلبوم عکاسی، آلبومی است که نگهدارنده‌ عکس‌های یادگاری افراد می‌باشد. این آلبوم‌ها همانند دفتری هستند که به جای برگه، عکس در آن‌ها قرار داده می‌شود. یکی از انواع آلبوم‌های عکاسی، آلبوم جلد کریستال است که در ادامه‌ی این مقاله بیشتر با آن آشنا می‌شویم.

معرفی آلبوم جلد کریستال

جلد کریستال آلبوم چیست؟

آلبوم‌های جلد کریستالی نوعی از آلبوم‌های عکاسی هستند که در تولید آن‌ها از چاپ عکس و چسب uv استفاده می‌شود. این آلبوم‌ها به دلیل جلد کریستالی خود از شفافیت و درخشندگی بالایی برخوردارند و جنس آن‌ها بسیار مقاوم و سخت می‌باشد. عکسی که در زیر جلد کریستال آلبوم‌های جلد کریستالی به کار می‌رود، معمولاً با کاغذ متالیک تهیه می‌شود تا بتواند عمق کار را بیشتر به نمایش بگذارد.

این جلد‌ها انواع مختلفی دارند و می‌توان بر روی آن‌ها طراحی‌های متفاوتی را به وجود آورد. این طراحی‌ها متناسب با سلیقه‌ی افراد، متفاوت است و حتی می‌تواند وجود نداشته باشد. گاهی اوقات ممکن است به جای استفاده از کریستال در جلد آلبوم‌های جلد کریستالی، از جنس پلکسی که بسیار مشابه جنس کریستال است، استفاده شود.

جنس کریستال بسیار شفاف می‌باشد اما جنس پلکسی، مات است و مقاومت کمتری نسبت به کریستال دارد. در جلد آلبوم پلکسی عکسی که زیر جلد قرار می‌گیرد به جلد نمی‌چسبد اما در جلد کریستال تصویر زیرین که از جنس کاغذ متالیک است، با استفاده از چسب‌‌های مخصوص شیشه‌ی کریستال، به خود کریستال می‌چسبد.

نحوه‌ی ساخت این آلبوم

بیشتر اوقات آلبوم‌های عکاسی با انواع جلد‌ها در صحافی‌ها تولید و عرضه می‌گردد. نحوه‌ی ساخت آلبوم‌ها با توجه به جنس آن‌ها متفاوت می‌باشد. اگر یک صحافی بخواهد آلبومی را با جلد کریستال تولید کند، باید مراحل زیر را طی کند.

 1. در ابتدا باید مواد و لوازم مورد نظر تولید آلبوم مانند دستگاه ساخت آلبوم، دستگاه فیکس قسمت‌های مختلف آلبوم، کریستال، کاغذ‌‌های متالیک و کاغذ‌های داخلی آلبوم در صحافی وجود داشته باشد.
 2. در مرحله‌ی اول تولید آلبوم، صحافی می‌بایستی تعداد صفحات آلبوم را مشخص کرده و سایز آن را با استفاده از دستگاه‌های مخصوص معین کند.
 3. در مرحله‌ی بعد صحافی باید صفحات مختلف آلبوم را به صورت هم‌اندازه برش بدهد.
 4. پس از برش صفحات داخلی آلبوم، صحاف باید با پرس مخصوص، این صفحات را به هم متصل و فیکس کند.
 5. حال نوبت به ساخت جلد آلبوم می‌رسد.
 6. برای ساخت انواع جلد، دستگاه‌های مختلفی وجود دارد. بنابراین برای اینکه یک صحاف بتواند یک جلد کریستالی برای آلبوم بسازد، باید دستگاه مربوطه‌ی آن را موجود داشته باشد.
 7. اولین قدم در ساخت جلد کریستالی این است که تصویر جلد آلبوم بر روی یک کاغذ متالیک چاپ شده و متناسب با سایز جلد آلبوم برش بخورد.
 8. در مرحله‌ی بعد صحاف باید کریستال را با استفاده از دستگاه مخصوص و به اندازه‌ی کاغذ متالیک برش خورده شده، برش دهد.
 9. پس از گذراندن مراحل بالا، کاغذ‌های داخلی آلبوم به همراه کریستال و تصویر زیرین آن باید وارد دستگاه پرس شوند و در آنجا با آلبوم فیکس گردند.
 10. پس از این‌که تمام قسمت‌های آلبوم به هم متصل شدند، یک آلبوم جلد کریستالی شفاف و مقاوم به دست می‌آید.

کاربردهای آلبوم

آلبوم‌های جلد کریستالی به گونه‌ای طراحی می‌شوند که در اغلب اوقات مورد استفاده قرار بگیرند. لایه‌های میانی، رویین و زیرین این آلبوم‌ها از کریستال سخت و مقاوم تولید می‌شود که دوام و طول عمر این آلبوم‌ها را افزایش می‌دهد. از آلبوم‌های جلد کریستال برای امور تبلیغات، صنعتی و شخصی استفاده می‌شود.

نوع شخصی این آلبوم‌ها به دلیل زیبایی در طراحی و مقاومت بالا می‌توانند کسب و کار مورد نظر شما را به خوبی تبلیغ کرده و رونق دهند.

کاربرد دیگر آلبوم‌های جلد کریستال در صنعت می‌باشد. امروزه انواع شرکت‌ها برای اینکه بتوانند محصولات مختلف خود را به فروش برسانند، اقدام به ساخت یک آلبوم جذاب با استفاده از تصاویر محصولات خود می‌کنند.

آن‌ها باید یک جلدی را برای این آلبوم خود انتخاب کنند که مشتری را مشتاق به دیدن تصاویر داخل آلبوم کند. بنابراین دست به انتخاب جلدی می‌زنند که دارای جذابیت باشد و کسب و کارشان را رونق دهد. جلد کریستال آلبوم‌ها به دلیل جذابیت خاص خود می‌تواند اشتیاق مشتری برای دیدن تصاویر داخلی آلبوم را بر انگیزد.

کاربرد دیگری که آلبوم‌های جلد کریستالی دارند در مصارف شخصی می‌باشد. آلبوم‌های جلد کریستالی به گونه‌‌ای طراحی می‌شوند که از نظر تزئیناتی مورد پسند اغلب افراد واقع شوند. افراد می‌توانند از آلبوم‌های جلد کریستالی برای قراردادن انواع عکس‌ها از جمله عکس‌های خانوادگی، عکس‌های عروسی، عکس‌های تکی و عکس‌های گروهی استفاده کنند.

فواید و معایب آلبوم‌های جلد کریستالی

آلبوم جلد کریستالی مانند سایر ابزارها و محصولات دارای یکسری مزایا و معایبی است که در ادامه به بررسی آن می پردازیم و شما را با معایب و مزایای آن آشنا می‌کنیم.

فواید این نوع آلبوم

هر کدام از آلبوم‌های موجود در بازار فواید مختلفی دارند که سبب می‌شود افراد، متناسب با سلیقه‌ی خود آن‌ها را انتخاب کنند. آلبوم‌های جلد کریستال به دلیل شفافیت و زیبایی ظاهری خود، کاربرد فراوانی دارند و از آن‌ها برای مصارف شخصی عکاسی و عکس های عروسی و کودک و … ، صنعتی و تبلیغاتی استفاده می‌شود.

فایده‌ی دیگر آلبوم‌های جلد کریستال این است که این آلبوم‌ها، قابلیت پاک شدن و تمیز شدن را دارند و به راحتی با استفاده از دستمال می‌توان آن‌ها را تمیز کرد. در صورتی که دیگر آلبوم‌های موجود در بازار این ویژگی را دارا نیستند.

فایده‌ی بعدی آلبوم‌های جلد کریستال مقاومت بالای آن‌‌ها می‌باشد. این آلبوم‌ها ضخامت بیشتر از هشت میلی‌متر دارند و همین ضخامت آن‌ها مقاومتشان را بالا می‌برد. همه‌ی این مزیت‌های آلبوم جلد کریستالی سبب شده که این نوع آلبوم‌ها در میان افراد محبوبیت زیادی پیدا کنند و کاربرد فراوانی داشته باشند.

معایب آنها

آلبوم‌هایی که جلد آن‌‌‌ها از جنس کریستال است، بر خلاف مزایای زیادی که دارند معایبی را نیز دارا می‌باشند که ممکن است سبب کاهش کاربرد این آلبوم‌ها در میان افراد شوند.

یکی از عیوب آلبوم‌های جلد کریستالی این است که ممکن است که در اثر ضربه و خوردگی بشکنند. این آلبوم‌ها اگرچه ضخامت زیادی دارند اما به طور کامل نشکن نیستند. یعنی ممکن است که در اثر ضربه بشکنند و این از معایب آن‌ها به شمار می‌رود.

یکی دیگر از عیوب آلبوم‌های جلد کریستال این است که سریع کثیف می‌شوند. البته پاک کردن این آلبوم‌ها بسیار آسان است اما باید به طور مداوم آن‌ها را پاک کرد تا همیشه تمیز باشند. عیب بعدی آلبوم‌های جلد کریستالی، قیمت بالای آن‌ه‍ا است. آلبوم‌های جلد کریستالی به دلیل استفاده از متریال‌های گران قیمت در ساخت آن‌ها، معایب از نظر قیمت ، قیمت بالاتری به نسبت آلبوم های جلد چرمی دارندو همین قیمت ممکن است بسیاری از مشتریان را از خرید منع کند.

قیمت آلبوم جلد کریستال

به طور کلی آلبوم‌های جلد کریستالی به دلیل استفاده ‌از متریال‌های خاص در تولید آن‌ها، قیمت بالایی نسبت به سایر  آلبوم‌ها دارند. البته قیمت این آلبوم‌ها با توجه به میزان طراحی جلد آن‌ها، تعداد صفحات داخلی آلبوم و میزان ضخامت کریستال آن متغیر است و ممکن است کم یا زیاد شود.

آلبوم جلد کریستال

سخن پایانی

عکس‌هایی که انسان‌ها برای ثبت لحظات خود تهیه می‌کنند، نیازمند آلبومی است که این عکس‌ها را در خود نگهداری کند. آلبوم‌ها انواع مختلفی دارند و در طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت تولید شده و به بازار عرضه می‌گردند. یکی از انواع این آلبوم‌ها، آلبوم‌های جلد کریستالی هستند.

آلبوم‌های جلد کریستالی توسط موادی کریستال شکل تولید می‌شوند. این آلبوم‌ها برای تولید شدن به وسایل و ابزارآلات خاصی نیازمندند که در صحافی‌ها موجود می‌باشد. این آلبوم‌ها پس از طی فرآیند پیچیده‌ای تولید شده و به بازار مصرف می‌روند.

 آلبوم‌های جلد کریستالی همانند دیگر آلبوم‌های موجود در بازار، مزایا و معایب مختلفی دارند. زیبایی بالا، طراحی منحصر به فرد، ضخامت، مقاومت جلد کریستالی و استفاده از با کیفیت‌ترین کاغذ‌های موجود در بازار برای ساخت این آلبوم‌ها، از مزایای این آلبوم‌ها به شمار می‌رود.

یکی دیگر از مزایای آلبوم‌های جلد کریستالی، محبوبیت آنها به دلیل کیفیت بالا در میان مردم می‌باشد. آلبو‌های جلد کریستالی طرفداران زیادی دارند و با سلیقه‌ی اکثر افراد سازگار هستند.

همان‌طور که گفتیم این آلبوم‌ها معایبی نیز دارند که ممکن است باعث شوند افراد از خرید آن‌ها صرف نظر کنند. یکی از معایب این آلبوم‌ها قیمت بالای آن‌ها است. آلبوم‌های جلد کریستالی به دلیل اینکه متریال‌های گران قیمتی را در خود جای داده‌اند، از قیمت بالایی نیز برخوردار هستند.

این آلبوم‌ها همچنین ممکن است در برابر ضربه و خوردگی بشکنند و دیگر کارایی نداشته باشند. البته کریستال به کار رفته در تولید این آلبوم‌ها ضخامت و مقاومت بالایی دارد اما کاملاً نشکن نیست.

به طور کلی آلبوم‌های جلد کریستالی در انواع صنایع تبلیغاتی و صنایع غیر تبلیغاتی کاربرد دارند. علاوه بر آن، این آلبوم‌ها در مصارف شخصی ،عکاسی و عکس های عروسی و کودک کاربرد زیادی دارند .

نویسنده

veysi

نظرات (211)

 1. ai nude image
  1402-08-28 پاسخ

  It’s perfect time to make a few plans for the longer
  term and it is time to be happy. I’ve learn this post and if I
  may I wish to suggest you few fascinating issues or advice.
  Perhaps you could write subsequent articles relating to this article.

  I desire to read even more things approximately
  it!

 2. RichardamunC
  1402-08-29 پاسخ

  sildenafil online for sale sildenafil sildenafil soft tabs generic

 3. JosephSip
  1402-08-29 پاسخ

  over the counter erectile dysfunction pills: otc ed pills – best male ed pills

 4. Cenforce 50mg price
  1402-08-29 پاسخ

  Healthcare providers should educate patients about potential risks associated with medication storage in remote or resource-limited settings buy Cenforce 100mg pills.

 5. nudeai
  1402-08-30 پاسخ

  Fantastic beat ! I would like to apprentice
  while you amend your site, how could i subscribe for a blog website?
  The account aided me a acceptable deal. I had been a little bit acquainted
  of this your broadcast offered bright clear
  idea

 6. nudde ia
  1402-08-30 پاسخ

  I’m not that much of a online reader to be honest but your sites really nice, keep it up!
  I’ll go ahead and bookmark your site to come back in the
  future. All the best

 7. pastebin
  1402-08-30 پاسخ

  Hey there! This post could not be written any better!
  Reading through this post reminds me of my previous room mate!
  He always kept chatting about this. I will forward this write-up to him.

  Fairly certain he will have a good read.
  Many thanks for sharing!

 8. ai porn generator
  1402-08-30 پاسخ

  When someone writes an paragraph he/she keeps the plan of a user in his/her brain that how a user can be aware of it.

  Therefore that’s why this paragraph is amazing.

  Thanks!

 9. busty nude ai
  1402-08-30 پاسخ

  Howdy would you mind letting me know which web host you’re working with?
  I’ve loaded your blog in 3 completely different internet
  browsers and I must say this blog loads a lot quicker then most.

  Can you suggest a good internet hosting provider at a fair price?
  Cheers, I appreciate it!

 10. picture ai nude
  1402-08-30 پاسخ

  I go to see everyday a few web pages and blogs to
  read articles, however this blog offers feature based articles.

 11. SightCare
  1402-09-02 پاسخ

  What is SightCare? Sight Care is an amazing supplement that promotes healthy eyesight and reduces dark blindness using natural ingredients.

 12. mude ia
  1402-09-02 پاسخ

  What i don’t understood is in reality how you are no longer
  really much more neatly-appreciated than you might
  be right now. You are very intelligent. You know therefore significantly when it comes to this matter, made me for my
  part imagine it from numerous various angles. Its
  like women and men aren’t involved unless it’s something to accomplish with Girl gaga!
  Your own stuffs outstanding. At all times maintain it up!

 13. stroyka-gid.ru
  1402-09-03 پاسخ

  Хотите сделать в квартире ремонт? Тогда советуем вам посетить сайт https://stroyka-gid.ru , где вы найдете всю необходимую информацию по строительству и ремонту.

 14. Scottflelo
  1402-09-03 پاسخ

  amoxicillin online canada: amoxil for sale – can you purchase amoxicillin online

 15. 1xbet-zerkalo-1.ru
  1402-09-04 پاسخ

  1хбет — известная букмекерская компания. Заводите профиль на сайте компании и воспользуйтесь акциями. Поставьте на свой фаворит. Используйте высокие шансы.
  1xbet зеркало рабочее прямо

 16. Sight Care
  1402-09-04 پاسخ

  Sight Care is a revolutionary eye supplement that harnesses the power of adult repair stem cells to restore lost vision and promote overall health.

 17. ai generated skinny nude
  1402-09-05 پاسخ

  I visited several blogs except the audio feature for audio songs current at this web page is genuinely
  superb.

 18. Boostaro
  1402-09-06 پاسخ

  Boostaro is a natural health formula for men that aims to improve health.

 19. Quietum Plus
  1402-09-07 پاسخ

  Quietum Plus is a 100% natural supplement designed to address ear ringing and other hearing issues. This formula uses only the best in class and natural ingredients to achieve desired results.

 20. GlucoTrust
  1402-09-07 پاسخ

  GlucoTrust 75% off for sale. GlucoTrust is a dietary supplement that has been designed to support healthy blood sugar levels and promote weight loss in a natural way.

 21. PuraVive
  1402-09-07 پاسخ

  PuraVive is a natural supplement that supports weight loss naturally. The supplement is created using the secrets of weight loss straight from Hollywood.

 22. Sight Care
  1402-09-07 پاسخ

  SightCare works by targeting the newly discovered root cause of vision impairment. According to research studies carried out by great universities and research centers, this root cause is a decrease in the antioxidant levels in the body.

 23. EndoPeak
  1402-09-07 پاسخ

  EndoPeak is a natural energy-boosting formula designed to improve men’s stamina, energy levels, and overall health.

 24. Claritox
  1402-09-07 پاسخ

  Introducing Claritox Pro, a natural supplement designed to help you maintain your balance and prevent dizziness.

 25. nude ai generation
  1402-09-07 پاسخ

  Very nice post. I certainly appreciate this site. Stick with it!

 26. JosephSop
  1402-09-08 پاسخ

  Актуальный промокод, укажи промокод получи бонус. Получите максимум при регистрации в одной из букмекерских контор. 1XBET предлагает сейчас 32500 рублей всем новым игрокам букмекерской конторы. как проверить свой промокод в 1хбет. Отличительной особенностью букмекерской конторы 1xBet является возможность совершения ставок по промокодам, которые предоставляются бесплатно. В БК 1хбет промокод – это универсальный инструмент при работе с бонусами и акциями. Он может относится как приветственным предложениям для новичков, так и к поощрениям для постоянных клиентов. Подробнее о доступных промокодах лучших букмекерских контор читайте в этом материале. Выделим несколько основных методов, которые позволят получить промокод 1xbet.

 27. samye-luchshie-prostitutki-moskvy.top
  1402-09-08 پاسخ

  Девушки легкого поведения из Москвы готовы подарить вам незабываемые моменты. Эксклюзивное объявление: мне 18 лет, и я готова подарить тебе невероятный минет в машине. Ощути магию настоящего наслаждения! шлюхи проститутки. Профессиональные куртизанки ждут вашего звонка. Узнайте, что такое настоящее удовлетворение в компании соблазнительниц из столицы.

 28. Actiflow
  1402-09-08 پاسخ

  Actiflow is an industry-leading prostate health supplement that maintains men’s health.

 29. Aizen Power
  1402-09-08 پاسخ

  Aizen Power is a dietary supplement for male enhancement sexual health that is designed to help enhance men’s performance and improve overall health.

 30. Erec Prime
  1402-09-08 پاسخ

  ErecPrime is a natural male dietary supsplement designed to enhance performance and overall vitality.

 31. Amiclear
  1402-09-08 پاسخ

  Amiclear is a blood sugar support formula that’s perfect for men and women in their 30s, 40s, 50s, and even 70s.

 32. Cortexi
  1402-09-08 پاسخ

  Cortexi – $49/bottle price official website. Cortexi is a natural formulas to support healthy hearing and mental sharpness well into your golden years.

 33. Dentitox
  1402-09-08 پاسخ

  Dentitox Pro™ Is An All Natural Formula That Consists Unique Combination Of Vitamins And Plant Extracts To Support The Health Of Gums

 34. ainude .ai
  1402-09-08 پاسخ

  Hello there! This is kind of off topic but I need some advice from an established blog.

  Is it very difficult to set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure
  things out pretty quick. I’m thinking about making my own but I’m not sure where to begin. Do you have any points or suggestions?
  Thanks

 35. FitSpresso
  1402-09-08 پاسخ

  FitSpresso is a special supplement that makes it easier for you to lose weight. It has natural ingredients that help your body burn fat better.

 36. Fast Lean Pro
  1402-09-09 پاسخ

  Fast Lean Pro is a herbal supplement that tricks your brain into imagining that you’re fasting and helps you maintain a healthy weight no matter when or what you eat.

 37. GlucoTru
  1402-09-09 پاسخ

  GlucoTru Diabetes Supplement is a natural blend of various natural components.

 38. EyeFortin
  1402-09-09 پاسخ

  Eye Fortin is a strong vision-supporting formula that supports healthy eyes and strong eyesight.

 39. Metanail Serum
  1402-09-09 پاسخ

  Healthy Nails

 40. Nervogen
  1402-09-10 پاسخ

  Nervogen Pro™ Scientifically Proven Ingredients That Can End Your Nerve Pain in Short Time.

 41. Neurodrine
  1402-09-10 پاسخ

  Buy neurodrine memory supplement (Official). The simplest way to maintain a steel trap memory

 42. remont-kvartir-brovari.kyiv.ua/
  1402-09-10 پاسخ

  Восстановление помещения — наша специализация. Реализация строительных работ в сфере жилья. Мы предлагаем восстановление квартиры с гарантированным качеством.
  ремонт квартир под ключ бровары

 43. Neuropure
  1402-09-10 پاسخ

  NeuroPure is a breakthrough dietary formula designed to alleviate neuropathy, a condition that affects a significant number of individuals with diabetes.

 44. Neurorise
  1402-09-10 پاسخ

  NeuroRise™ is one of the popular and best tinnitus supplements that help you experience 360-degree hearing

 45. Prostadine
  1402-09-10 پاسخ

  Prostadine works really well because it’s made from natural things. The people who made it spent a lot of time choosing these natural things to help your mind work better without any bad effects.

 46. ProDentim
  1402-09-10 پاسخ

  ProDentim is an innovative dental health supplement that boasts of a unique blend of 3.5 billion probiotics and essential nutrients

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *